Мы в соцсетях
        

16 років й 1 мільйон статей - українська Вікіпедія б'є рекорди

Головна || Суспільство


23 березня 2020 в україномовній Вікіпедії створили мільйонну статтю. Нею став матеріал про афроамериканську співачку Одетту
вікіпедія україна
Онлайн-енциклопедія "Вікіпедія" в 2020 році святкує свій черговий День народження. Рівно 16 років тому було створено безкоштовний інформаційно-довідковий [напів]науковий ресурс, в тому числі, й його україномовну версію, якою опікується, модерує та підтримує розвиток через різноманітні конкурси українська неприбуткова організація "Вікімедіа Україна".
 
23 березня 2020 українська "Вікі" повідомила, що було створено мільйонний матеріал, яким є стаття про афроамериканську музикантку та співачку Одетту Голмс. Ця артистка виступала в таких жанрах, як фолк, блюз, спіруел і джаз, а також була громадською правозахисницею.
википедия украина
За словами Команди проєкту, автором ювілейної статті є викладач з зарубіжної літератури Кременчуцького педагогічного коледжу Олег Кущ. Окрім того, що Олег самостійно створив і переклав з інших мов понад 280 статей до ЮА-версії, він, додатково, залучає до цієї справи ще й своїх вихованців і вихованок через участь в різноманітних тематичних вікі-конкурсах.
 
- Ми дуже тішимось розвитку українського розділу Вікіпедії. Вітаємо вікіпедистів та вікіпедисток з досягненням позначки у мільйон статей! Це історична віха для всіх, хто долучається до поширення та популяризації вільних знань. Дякуємо за внесок кожній і кожному з вас! - заявлено на офіційному сайті Вікімедії.
 
Окрім Кременчука, активно заповнюють україномовну версію Вікіпедії й в інших містах України - наприклад, запоріжець Олександр Кахай, який, починаючи з 2010 року, створив, переклав і доповнив майже 100 статей, а також, час-від-часу, разом із волонтерами навчає всіх охочих створювати власні, редагувати та публікувати матеріали в цій Енциклопедії під час безкоштовних тренінгів та тематичних майстер-класів.
 
Не відстають від Олександра й його колеги з інших областей.
 
Корреспондент - Валерія Котенко
 
Поделиться с друзьями

 
Почитать другие новости
To Top