Мы в соцсетях
        

Євген Шевченко — Знайти себе через спорт і бізнес

Головна || Інтерв'ю



Нерідко помітивши дорогий авто, переглянувши мотиваційний чи художній фільм чи, просто, вигадавши якусь креативну ідею, ми нерідко починаємо мрвяти й бажати відкрити власну прибуткову справу та, навіть, нерідко вже бачимо себе крутими відомими бізнесменами... Що необхідно, аби реалізувати ці ідеї, як варто ставитись до себе й інших та чи дійсно соцмережі — вороги власного бізнесу — дізнаємось в одного з найуспішніших запорізьких бізнесменво — Євгена Шевченка.
евгений шевченко запорожье
— Вітаю, Євгене. Кажуть, що для того, аби стати успішною людиною, необхідно поєднання найрізноманітніших якостей — багатої уяви, стратегічного мислення та чітке планування. Ким ви мріяли стати в дитинстві і ким бачите себе в майбутньому?
 
— Вже в дитинстві я бачив себе успішною людиною, хоча, навіть, тоді ще не знав такого слова як «бізнесмен». Але вже тоді я розумів, що для досягнення успіху мені необхідно багато працювати, віддаватися справі цілком і повністю, особливо, якщо розуміти успіх як заслужену нагороду за чесну працю.
Дитячі мрії, як правило, мало пов'язані з реальністю, але вже на початку життя закладається характер людини. Навіть в юних захопленнях необхідна цілеспрямованість і здатність доводити все до кінця. Навички, закладені в нас змалечку, згодом, допомагають нам у подальшому житті. У моєму випадку — це бізнес.
Я працював в різних сферах — ринок "дев'яностих" змінювався стрімко, через що мені неодноразово доводилося починати бізнес заново, в новій сфері... Для цього знадобилися й уява, і стратегічне мислення, і здатності до планування, про які ми говоримо, й багато чого іншого. Але зерно майбутнього успіху було посіяно ще в дитинстві.
 
— Часто доводиться чути, що людина, яка «заточена» під бізнес, не вміє по-справжньому радіти життю та бачити навколишній світ у кольорах. Як, наприклад, виглядає ідеальний вихідний для Євгена Шевченка?
 
— Бізнесмен ніколи не відключає телефон й особисто я не пам'ятаю такого дня, аби мені не доводилося вирішувати будь-які робочі питання.
Це тягар успіху.
Проте, у мене вистачає часу на відпочинок. Я багато часу проводжу з родиною та на природі. Просто в моєму випадку це, як правило, не вихідні дні, а години відпочинку, які доводиться "викроювати" з безрозмірного робочого графіка.
Я ціную людське спілкування з різноплановими людьми, не бачу сенсу в роботі, якщо всі ці зусилля не заради рідних людей та суспільства в цілому...
Без пафосу скажу, що точно не можу обійтися без свіжого повітря, неба, сонця. Все це наповнює мій світ яскравими фарбами, і в цьому, напевно, я не відрізняюся від інших людей.
 
— Наскільки "безпечно" бізнесменам відволікатись на дрібниці та соцмережі й як завжди бути в робочому "тонусі"?
 
— Не можна втрачати концентрацію, вибиватися з графіку та режиму, й, тим паче, — повністю розслаблятися. Інакше — ключові робочі показники одразу, ж, падають.
Винятки лише підтверджують правило. А правило полягає в тому, що ефективні менеджери та господарники дихають своєю справою до кінця життя не зменшуючи обертів. Ідуть «на пенсію» ділові люди дуже рідко, бо без улюбленої справи людина одразу ж марніє та старіє.
Скільки ми зараз бачимо "неприкаяної" молоді зі згаслими поглядами? Не знайшовши своєї стежки, ці юнаки та дівчата морально виглядають, наче вже народилися пенсіонерами. Я в свої роки відчуваю себе молодим і бадьорим.
Безумовно — я користуюся плодами прогресу — соцмережами, месенджерами й іншими додатками та ресурсами. Але ставлення до них має бути таким самим, як і до грошей — якщо ти не керуватимеш ними, вони керуватимуть тобою.
 
— Уявимо, що президент Зеленський особисто запропонував Євгену Шевченку увійти до складу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України чи профільної держструктури — що, з власного досвіду, хотілось би змінити в цьому плані в країні?
 
— Будь-який підприємець в країні підтвердить, що якщо створити сприятливі податкові умови, то це буде вигідніше і бізнесу, і державі саме за рахунок ліквідації тіньової економіки.
Особисто я ніколи не мав нарікань з боку фіскальних органів (податкова — ред.), але без багаторічного податкового гніту я заробляв би сьогодні значно більше й сплатив би більше податків до місцевого та національного бюджетів.
На мою власну думку, існуючий сьогодні податковий прес стримує розвиток українського бізнесу і самої держави. Тому, якби я був при владі, я запропонував би зменшення або повне скасування ПДВ.
Ставка єдиного соціального внеску (ЄСВ) для всіх категорій платників та ставка податку на прибуток юридичних осіб мали б бути теж не більшими за 10%. Допустимий річний обіг фізичних осіб-підприємців я теж запропонував би підвищувати у рази без додаткових податкових навантажень.
евгений шевченко запорожье
— Чи можна заробити великі статки, наприклад, за п'ять років, якщо у тебе «на старті» лише 3000 гривень і ноутбук з безлімітним доступом до мережі Інтернет?
 
— Якщо постаратися, то, безумовно, можна й "з нуля" створити успішний стартап. При цьому шлях до «статків» вже залежатиме від багатьох вище озвучених особистих факторів і здатностей, а не тільки від стартових коштів.
Наприклад, свого часу, прагнучи диверсифікувати свій бізнес, я інвестував кошти в інші галузі. Одна з них — металургійна промисловість.
А так — завжди необхідно бути відкритим для нових знань і досвіду, бо саме вони роблять людину більш конкурентоспроможною.
 
— Одна з важливих складових нашого життя, це здоров'я. Наскільки вдається підтримувати гарний стан, не звертаючи уваги на постійні поїздки, стреси та запари?
 
— Особисто я прихильник активного та здорового способу життя, ще й не маю шкідливих звичок. Захоплююся бігом і веслуванням на байдарках, регулярно здійснюю довгі заїзди на велосипеді. Можна сказати, що власним прикладом пропагую спорт і важливість фізичної культури для здоров'я окремої людини і здорової нації. Свого часу, навіть, створював міні-футбольний клуб. Окрім того, й практично допомагаю іншим в цьому плані, надаючи підтримку в організації та проведенні різних спортивних заходів.
Долучайтеся й ви!
 

 


Фото - Євген Шевченко
Спілкувався - Ігор Левеня

 
Поделиться с друзьями

 
Почитать другие интервью
To Top