Мы в соцсетях
        

В Україні продовжують боротись із сучасним рабством

Головна || Суспільство


Для потенційних потерпілих та вже постраждалих, а також для їхніх рідних та близких існує декілька телефонних гарячих ліній
маю право запорожье
Ось вже як 2 роки в нашій країні активно та вдало впроваджується кампанія “Я маю право!” від Міністерства юстиції України у співпраці з територіальними органами юстиції, системою безоплатної правової допомоги, за підтримки юридичних клінік, міжнародних донорів та профільних громадських організацій.
 
Спрямовано цей загальнонаціональний просвітницький проєкт на підвищення правової свідомості українців, й, відповідно, - попередження та профілактику негативних соціальних проявів і подій, як булінг, порушення права на землю, незаконна експлуатація й, навіть, торгівля людьми. На превеликий жаль, не дивлячись на відкритий доступ до відповідної інформації з різних джерел, сучасні дорослі, діти та підлітки, час-від-часу, стають заручниками таких ситуацій.
Декілька з таких випадків зовсім нещодавно сталися в Запорізькій та Волинській областях...
 
Як трактує Закон, “Торгівля людьми – це здійснення з метою експлуатації, вербування, перевезення, передачу, приховування або одержання людей шляхом загрози силою чи її застосування або інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою або уразливістю становища, шляхом підкупу, у вигляді платежів, вигод для одержання згоди особи, яка контролюється іншою особою”.
При цьому, сучасна работоргівля буває як зовнішньою — коли людину вивозять до іншої країни, так і внутрішньою — коли ці дії здійснюються на території цієї самої громади та країни.
 
Як повідомляє Головне територіальне управління юстиції у Запорізькій області, потенційних потерпілих та вже постраждалих, а також для їхніх рідних та близких існує декілька телефонних гарячих ліній:
управління юстиції
527 (безкоштовні дзвінки з мобільних телефонів в Україні); 0-800-505-501 (безкоштовні дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні) – номери телефону Національної безкоштовної гарячої лінії з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, спеціалісти якої надають консультації іноземцям, які перебувають в Україні й українцям, які планують поїхати за кордон, або повернулися в Україну з-за кордону. Консультації надаються безкоштовно та конфіденційно!
527.org.ua – ті самі консультації, але в режимі онлайн;
 
063-195-00-58 – Департамент боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Національної поліції України (БПТЛ);
 
044-238-16-57 – цілодобова гаряча лінія Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ;
 
102 – департамент інформаційної підтримки та координації поліції.
 
Варто пам'ятати, що торгівля людьми не зважає на відмінності між розвинутими державами і бідними країнами, не визнає державних кордонів та географічних заборон, легко адаптується як до бідності, так і до розкоші, не сильно зважає на стать, вік і фізично-розумовий стан.
Отже, боротьба із цим злочином, порушенням прав людини в сучасному світі вимагає об’єднання зусиль міжнародної спільноти та громадськості кожної країни, сумлінності як всього людства, так і кожного з нас.
 
Кореспондент - Андрій Згодін
 
Поделиться с друзьями

 
Почитать другие новости
To Top