Володимир В'ятрович подякував всім за плідну п'ятирічну співпрацю
Головна || Суспільство
Кабмін звільнив В'ятровича з посади директора Українського Інституту Національної Пам'яті
18 вересня 2019 року відомий вітчизняний державний й історичний діяч Володимир В'ятрович виклав на своїй сторінці в Фейсбук допис, в якому подякував усім за плідну п'ятирічну співпрацю. Окрім того, написав він і те, що за рішенням Кабміну його звільнено з посади директора Українського Інституту Національної Пам'яті, який він очолював з березня 2014 року.
«Я завершив каденцію на посаді Голови Українського інституту національної пам’яті. Це були наповнені п’ять з половиною років. «Якщо ущерть наповниш біг хвилини снагою дум, енергією дій» — давав мені приклад Сверстюк. Робота стала щоденним продовженням Майдану задля втілення його цінностей. Можу сказати, що більшість амбітних цілей, які ставив перед собою, досягнув:
- Україна вільна від тоталітарної символіки
- Архіви КДБ відкрито
- Справедливість щодо учасників визвольного руху відновлено: їх визнано борцями за незалежність
- Реабілітація жертв репресій за оновленим законом розпочалася
- Проведено масштабну працю з популяризації української історії та розвінчування міфів про наше минуле.
Певен, робота Інституту має тривати.
Мають втілитися започатковані інституційні проекти: створення Музею Революції гідності та Архіву національної пам'яті.
Слід продовжувати роботу з популяризації історії — це знання, які роблять нас не лише розумнішими, але й сильнішими. Я отримав запевнення від Прем'єр-міністра України Олексія Гончарука, що, незважаючи на зміну керівника, Інститут збереже статус органу влади та інструменту політики національної пам'яті, будуть продовжені формат та напрямки роботи.
Дякую усім, хто був поруч протягом п'яти років. Ми зробили багато. Як сказав перший з реабілітованих за новим законом багатолітній політв’язень Іван Мирон: «Україна стає Україною».
Не обійшли своєю увагою цю подію ані вітчизняні громадські діячі та медіа, ані іноземні ЗМІ, особливо російські.
В фейсбуці, наприклад, більшість висловлювали думку про недопустимість такого рішення сьогоднішньої влади в Україні - одні закидають команді Зеленського "зачистку" команди Петра Порошенка, інші передбачають якісь політичні поступки президентам Польщі та Росії, бо саме за участі В'ятровича свого часу виникло декілька міждержавних "скандалів".
Ось так прокоментував звільнення Володимира теж відомий історичний і культурний діяч і викладач Валерій Пекар: «Мало хто з державних службовців зробив для модернізації України більше, ніж Володимир В'ятрович. Адже модернізація починається у голові. Вона починається з прощання з імперським середньовіччям, з імперською картиною минулого та імперськими символами. Модернізація починається з прощання з леніними та жуковими, з відкриття архівів та згадування власних героїв. Вона починається з відповіді на запитання, чому ми разом живемо в одній країні, -- а вже наслідком цієї відповіді є економічні реформи, інституції відкритого доступу та підзвітне урядування. Як казав Каха Бендукідзе, лише націоналісти роблять реформи.
Нещодавно ми зустрічалися з В'ятровичем, і я запитав, наскільки незворотні зміни. Володимир посміхнувся і відповів: "Ну, леніних вони вже точно не зможуть всіх повернути на старі постаменти".
Він правий. Не можна жити на вулиці Леніна у місті Комсомольську і будувати європейську ліберальну демократичну країну. Совок починається в голові, і там же він закінчується.
Не було жодної причини звільняти В'ятровича, окрім ненависті до нього нинішніх очільників держави.
Якщо уважно почитати наших ворогів, одна з основних їхніх стратегій називається "холодна пам'ять". Це те, проти чого билася команда В'ятровича.
Дякую, Володимире!»
Кореспондент - Андрій Згодін
фото - зі сторінки В'ятровича в ФБ
Поделиться с друзьями
Почитать другие новости