Мы в соцсетях
        

У Миколаєві поступово збільшується кількість ОСББ

Главная || Культура


В Україні офіційно зареєстровано 30465 ОСББ, в Миколаєві, покищо - пару сотень
осбб николаев
Ось вже декілька років в Україні триває реформа сфери житлово-комунального господарства - замість звичайних "жеківських" будинків утворили й утворюють об'єднання співвласників багатоквартирних будинків.
Ті ж декілька- та багато- поверхівки, мешканці яких не звикли економити та брати на себе відповідальність, міські та районні адміністрації шляхом відкритих аукціонів і конкурсів призначили "керуючі компанії", на які, згідно чинного законодавства, покладено тепер обов'язки утримання й обслуговування таких мешканців.
 
Станом на 10 січня 2019 року, згідно інформації з профільного держреєстру, в Україні офіційно зареєстровано 30465 ОСББ, при цьому процес утворення нових поступово триває.
Не відстає від загальної тенденції й Миколаїв - тут потягом попередніх років створено й офіційно зареєстровано декілька сотень таких об'єднань. Найбільша їхня кількість в - Центральному районі, другий за ним - Корабельний.
 
- Після того, як наш будинок став замість "міського" офіційним "кооперативом", цифри в платіжках стали меншими, у дворі та під'їздах почистішало, а весь аховий і поточний ремонти - якісніші й оперативніші - ділиться власними враженнями мешканка Корабельного Валентина.
 
Згодна з миколаївцями й міська влада - так, на 2019 рік у бюджеті міста передбачено 25 мільйонів гривень на підтримку та розвиток ОСББ.
 
- Доволі гостре питання – житловий фонд, а саме його стан: проблеми з покрівлями, які протікають, а також те, що миколаївці не розуміють, як їм бути надалі з управляючими компаніями, що робити з ЖЕКами.
Справа в тому, що через реформування системи ЖКГ виникають непорозуміння. Я вкотре рекомендую містянам створювати об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Це єдиний шлях, аби швидше відремонтувати покрівлю чи підвал, утеплити будинок - зауважив мер Миколаєва - Олександр Сєнкевич.
 
За словами спеціалістів, створити ОСББ в будинку можна доволі швидко та просто - для цього необхідно провести загальні збори головних квартировинаймачів (власників квартир), обрати Голову ОСББ і бухгалтера, визначитись з умовами залучення чи наймання технічних співробітників (електрик, слюсар, сантехнік, двірник, прибиральники під'їздів, консьєржі), зафіксувати все на папері, пройти нескладні реєстраційні дії. Значно складніше - змусити всіх мешканців погасити борги за квартплату та комунальні послуги, інакше потім ОСББ змушений буде судитися з такими неплатниками...
 
Як і казали - Миколаєв потрохи поповнює карту осбб-шних будинків і, наскільки нам відомо, вже найближчими місяцями їхній список у місті корабелів збільшиться ще на 8 назв й адрес.
 
Кореспондент - Ангеліна Коник
 
Поделиться с друзьями

 
Почитать другие новости
To Top