Мы в соцсетях
        

У Львові скоро може з'явитися крематорій

Головна || Суспільство


Новостворена профільна робоча група Львівської міськради почала вивчати це нагальне питання
львів вакансії
Для багатьох великих міст України останні років 10 доволі гостро стоїть питання з захороненням померлих - частину міських кладовищ вже давно "закрито" без можливості дозахоронення, на деякий починають вже у 2й та 3й шар захоронень хоронити (коли на старі могили насипають великий шар землі та в "нову" землю проводять нові поховання).
Особливо гостро це питання стоїть в прифронтових містах та в тих великих населених пунктах, в яких кількість дуже дорослого населення перевищує молоде...
 
11 липня 2019 року у Львівській міській раді було перше засідання робочої групи для вивчення питання будівництва крематорію, про та по який до львівського міського голови неодноразово звертались як громадяни, так і ряд релігійних організацій. Створено такий "орган" розпорядженням міського голови Львова № 293 від 14 червня 2019 р.
 
За словами Ірини Маруняк - заступниці міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства, сьогодні у трьох містах України — Київ, Харків, Одеса збудовані і працюють крематорії. Зокрема, в Києві та Харкові 65% померлих кремують.
Створення такого "ритуального" закладу керівниця цієї робочої групи пояснює тим, що на сьогодні на території Львова є лише 3 діючих кладовища з 12. Однак землі під поховання на них може вистачити лише на кілька років. Тому мерія активно працює у двох напрямках — доєднання земель до діючих кладовищ і будівництво крематорію.
 
За словами Ірини Михайлівни, крематорій однозначно має бути комунальний, хоча не відкидається й варіант залучення інвесторів на конкурсних засадах.
— "Також ми обговорювали, з чого крематорій має складатися. Адже це не будуть лише печі, де спалюють померлих. В комплексі з крематрієм має бути зал прощання, капличка і прах має бути «переданий землі»", — пояснює посадовець.
За її словами, також були проведені зустрічі з духовенством міста. Духовенство не має заперечень, щоб у Львові працював крематорій, єдина умова — щоб «прах був наданий землі».
 
Не "заперечує" такій ідеї й сучасний Закон України «Про поховання і похоронну справу», а саме його стаття 26, де передбачено три види поховань, й одним з яких є кремація померлого.
 
Корреспондент - Ангеліна Волошко
 
Поделиться с друзьями

 
Почитать другие новости
To Top