Мы в соцсетях
        

У Запоріжжі історики знайшли стародавнє святилище

Головна || Культура


Духовно-культурна знахідка розміщена на Хортиці та за віком граничить з єгипетськими пірамідами
Дмитро Никоненко

У Запоріжжі історик-краєзнавець Дмитро Никоненко під час прогулянки випадково знайшов стародавнє святилище. "Надибав" він його на острові Хортиці, коли гуляв зі своїм сином та випадково звернув увагу на камені, що стирчали з-під землі.
Така "знахідка" надихнула його з колегами "копнути глибше", що в результаті дало викопане прадавнє святилище.
Сам, ж, Дмитро, - старший науковий співробітник Національного заповідника "Хортиця".
 
- Вік самого святилища - приблизно 4-5 тисяч років, тобто, це бронзове тисячоліття - ділиться здогадками з журналістами Никоненко.
Сам об'єкт збудовано в формі кола діаметром у 9 метрів. Самі "опори" та жертовник - з каменів, поміж яких під час розкопок вже знайшли тодішню зброю.
За словами істориків, зброю того часу жертвували богам, аби вони змилостивились та підтримали чоловіків у бою чи-то на полюванні.
 
За словами археологів, розкопки цього святилища за гарної погоди триватимуть до кінця жовтня, потім його дослідять, після чого об'єкт стане туристичним з відкритим вільним доступом.
 
Це вже не перша знахідка такого плану - майже ідентичну споруду на Хортиці знайшли та "реставрували" 5 років тому. Тепер, окрім туристів, це святилище притягує до себе й "старовірів" та "рідновірів", які поклоняються язичницьким богам та силам природи.
 
Корреспондент - Ангелина Коник
 
Поделиться с друзьями

 
Почитать другие новости
To Top