концерт najivo

Вікімедія та МінКультури оголосили конкурс про Крим

25 червня 2015р в Україні стартував конкурс статей та фотографій про культурну спадщину Криму та Севастополю.
 
Напередодні Дня кримськотатарського прапора Міністерство культури України та громадська організація «Вікімедіа Україна» оголосили про початок конкурсу статей та фотографій, метою якого є наповнення Вікіпедії матеріалами про культурну спадщину півострову.
Під час конкурсу в різних містах України проводитимуться безкоштовні віківи-школи для охочих навчитися редагувати Вікіпедію, особливо важливими цільовими групами є музейники, пам’яткознавці, студенти-мистецтвознавці й інші особи, які цікавляться історією рідної країни, кримсько-татарськими історією та культурою. Будуть доступні відеоуроки та інші навчальні матеріали. Конкурс проходить з 26 червня по 31 серпня 2015 року включно. Цей конкурс статтей — продовження фотоконкурсу «Вікі любить пам'ятки», ідеєю якого є збір фотографій об'єктів культурної спадщини для ілюстрування статей у Вікіпедії. За можливості, також, буде організовано паралельне створення статей англійською та кримськотатарською мовами.
У рамках конкурсу можна створювати статті про культурні установи (музеї, галереї тощо), видатних пам’яткознавців, пам’яткоохоронців, музейників й інших профільних діячів.
 
За задумом організаторів, конкурс має охопити такі теми (номінації):
· «Пам'ятки Криму» — об'єкти культурної спадщини України в Криму;
· «Крим в обличчях» — про видатних осіб (науковців) культурного пласту;
· «Рухомі пам'ятки Криму» — музейне багатство Криму;
· «Культурна установа Криму» — про культурні організації й установи Криму.
Паралельно в україномовній Вікіпедії відбуватиметься місячник створення статей про Крим.
 
Нагородження переможців організатори планують провести у вересні 2015 року в столиці.
 
Україномовна Вікіпедія містить майже 4 тисячі статей про Крим, тоді як російською — майже 9 тисяч, англійською — 2 тисячі, польською — півтори тисячі.
На території Кримського півострову знаходиться один об’єкт всесвітньої спадщини - «Стародавнє місто Херсонес Таврійський і його хора (V ст. до н.е. – XIV ст. н.е)». До списку історичних населених місць України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 № 878, внесено 401 населений пункт, з них 29 розташовані на території Кримського півострова.
 
Окрім того, на території Кримського півострову розташовано 6 історико-культурних заповідників, з них - Національний заповідник «Херсонес Таврійський» (м. Севастополь) та Відділ Національного заповідника «Софія Київська» - «Судацька фортеця» (м. Судак), які належать до сфери управління Міністерства культури України.
 
Участь в конкурсі - вільна та безкоштовна.
 
Сам конкурс знаходиться за посиланням - https://ua.wikimedia.org/wiki/Пам%27ятки_України:_Крим

Поділися з друзями цим твором у своїх соцмережах