Владимир Николайчук, школа диджеев Украина

Володимир Ніколайчук - Щастя дарувати музику та добро

Більшість молоді, й не тільки, полюбляє відпочивати та танцювати під запальні твори ді-джеїв.
Як стати справжнім ді-джеєм, як навчитись "хитати" танцполи та що загального в цієї професії з благодійністю, ми дізнавались в засновника першої в Україні школи ді-джеїнгу - Володимира Ніколайчука.
 
- Вітаю, Володимире. Декілька років тому ви створили єдину й унікальну для всієї країни школу ді-джеїнгу. Як вам таке спало на думку та чи складно було реалізовувати заплановане?

 
Володимир Ніколайчук - Школа ді-джеїнгу My Music відкрила свої двері на початку 2011 року. На той час у Запоріжжі не було подібних закладів, а бажаючих навчитись мистецтву ді-джеїнгу було і є багато, тому актуальність її відкриття диктувало саме життя.
На момент відкриття я мав лише частину необхідного обладнання та помічника-вчителя (DJ $), тому доводилось орендувати як приміщення для навчання, так і деяке необхідне для процесу навчання обладнання.
Поступово, завдяки інтересу молоді до навчання в нашій школі, я придбав абсолютно все необхідне для якісного навчального процесу і школа ді-джеїнгу My Music задихала на повні легені.
На сьогодні ми навчаємо бажаючих на професійному обладнанні компанії Pioneer, вінілових програвачах Stanton, dvs-системі Traktor, які є лідерами ринку у своїх галузях. А якісне звучання музичного матеріалу забезпечують італійські монітори DB Technologies. Тому процес навчання є дуже якісним та максимально наближеним до умов роботи в нічному клубі.
 
Курс навчання триває приблизно 2 місяці (20 занять) в групах по 2-3 учні. Це забезпечує максимум практики та індивідуальний підхід до кожного учня, завдяки чому кожен наш випускник по закінченню курсів ді-джеїнгу My Music може показати високий рівень гри на різних носіях музичного матеріалу (СD, Flash,Vinyl).
 
- Наскільки якісно сьогодні розвинутий український ринок ді-джеїнгу?
 
- Звісно, останнім часом відкривається небагато нічних клубів та ді-джей кафе. Але те, що існуючі клуби не закриваються, напевно наразі вже є добре.
Наші випускники виступають в багатьох закладах Запоріжжя та Запорізької області. Окрім того, ми самі влаштовуємо вечірки як в приміщенні своєї Школи, так й в інших закладах. А влітку співпрацюємо з аквапарком «Острів скарбів» та нічними закладами Азовського побережжя.
Окремо варто відзначити ринок Китаю. В цій країні працюють за контрактом вже близько 15 наших випускників, й їхня кількість постійно зростає. В нічних клубах цієї країни можна зустріти ді-джеїв з будь-якого куточка України, які можуть бути відомими, або не дуже "зірковими" на батьківщині.
Нічне життя є дзеркалом життя буденного, тому можемо бути впевненими в тому, що як тільки рівень життя українців вийде на якісно новий рівень, разом з ним значно покращиться й ситуація з відпочинком в нічних закладах. Зросте їхня кількість й якість...
 
- Наскільки я пам'ятаю, ви полюбляєте проводити благодійні експерименти - це викладання майстерності ді-джеїнгу сліпим та слабочуючим дітям. Чого на сьогодні добились ці два хлопці?
 
- Так, ми навчали безкоштовно двох вихованців запорізької школи-інтернату для дітей з вадами зору «Орієнтир». Наразі один з них (Артур) зайнявся створенням власної танцювальної музики та вже досяг деяких успіхів у цьому, його треки продаються в електронних магазинах, які спеціалізуються на танцювальній музиці.
Інший вихованець (Євген) регулярно влаштовує власні вечірки та проводить дискотеки в рідному навчальному закладі.
В майбутньому ми збираємось продовжувати такі акції. Наразі я планую навчити ді-джеїнгу вихованця інтернату для хлопців з ВРФР (вади фізичного та розумового розвитку - ред.), який має синдром Дауна.
Сподіваюсь, у нас все вийде якнайкраще.
 
- В Польщі мешкає та працює 75-річна ді-джейка Вірджинія Шмит. Яких найстарших та наймолодших колег з України й світу ви знаєте особисто та ваше ставлення до їхньої творчості?
 
Володимир Ніколайчук - На жаль, з DJ Wika Szmyt я особисто не знайомий. В Україні таких зрілих ді-джеїв теж не зустрічав.
Щодо наймолодшого, то це Yura Blade, який є надзвичайно талановитим хлопцем, й окрім того, що наймолодший ді-джей, ще й єдиний ді-джей в Україні, який, на жаль, є сліпим.
Ці приклади доводять нам, що у музики немає ніяких обмежень і займатися свою улюбленою справою можна в будь-якому віці.
Хоча, якщо буди відвертим, я не рекомендую займатись ді-джеїнгом хлопцям та дівчатам, молодшим за 16-18 років.
 
- Що необхідно для того, аби будь-хто почав займатись цим мистецтвом, приносити задоволення радіо- та клубним слухачам і, можливо, непогано заробляти на життя?
 
- Як і в будь-якій справі, перше та найголовніше - бажання. Маючи бажання, можна навчитись всьому, та, в перспективі, заробляти непогані гроші на улюбленій справі. Як я казав, багато наших випускників, до прикладу, працюють за абсолютно легальними контрактами в тому ж Китаї та зароблять близько 1200-1500 доларів на місяць. В Україні, та й в Запоріжжі теж періодично з`являються вакансії резидентів клубів та ді-джей кафе, де кожен має можливість себе проявити.
Є серед випускників й талановиті саунд-продюсери, які пишуть власні треки. Їхні твори нерідко користуються популярністю серед ді-джеїв всього світу. Тут можу відзначити нашого випускника Scarfacedj , треки якого грає сам DJ Tiesto!
 
Володимир Ніколайчук - Окрім Школи з ді-джеїнгу й основної роботи, ви також займаєтесь благодійністю. Що вам це дає та чи важливо, на вашу думку, розвивати серед молоді та дорослих волонтерство та філантропію?
 
- Кожна людина самостійно обирає власний життєвий шлях та пріоритети свого життя. Одним за таких пріоритетів для мене є волонтерська діяльність. Допомагаючи дітям з особливими потребами, я відчуваю, що моє життя не проходить дарма й гарний настрій, подарований таким дітям, повертається до мене та приносить моменти справжнього щастя.
Волонтерство та філантропію можна розвивати лише одним способом - власним прикладом. Тоді інші люди побачать, що це дуже важливо та корисно для розвитку високоморального культурного суспільства, до якого всі ми прагнемо.
 
- Ваші побажання нашим читачам- креативщикам і меломанам та всій Україні на 2015 рік?
 
- Я думаю, цього року не може бути інших побажань, окрім миру на нашій рідній землі. Нехай мир прийде якнайскоріше й кожен з нас матиме можливість спокійно займатись улюбленими справами та здійснювати свої мрії.

Поділися з друзями цим твором у своїх соцмережах