Мы в соцсетях
        

В Запоріжжі планують провести черговий "Веселковий Флешмоб"

Головна || Суспільство


У Запоріжжі за контролем ОБСЄ та посольств планують захищати права ЛГБТ-спільноти
гей-парад запорожье
У середу, 15 травня 2019 року, в самому центрі Запоріжжя - на Майдані героїв, місцевий благодійний фонд "Гендер Зед" (Gender Z) планує провести щорічну інтеграційну акцію "Веселковий Флешмоб",
За словами організаторів, Веселковий Флешмоб у Запоріжжі – вулична акція, приурочена відзначанню Міжнародного Дня протидії гомофобії, біфобії, інтерфобії та трансфобії (IDAHOBIT).
Якщо дуже простими словами, то це значить, що своєю акцією місцева та запрошена ЛГБТ-спільнота намагатиметься зменшити в суспільстві рівень стигматизації (чіпляння "ярликів") та рівень негативного ставлення через власні страх та нерозуміння до "нових" сексуальних вподобань та "відхилень" інших людей.
 
Перший такий захід-акцію "Гендер Зед" влаштував у 2010 році, вуличного формату надали своїй акції у 2017 році й одразу, ж, "нарвались на неприємності" - побиття учасників й учасниць "флешмобу" праворадикальними молодиками, хресні ходи-супроводи та різноманітні "сафарі" від тих самих "радикалів"... Торік, навіть, один з противників даної акції кинув у натовп петарду, через що постраждав поліцейський, який разом із колегами охороняли цю мирну демонстрацію.
 
Цьогоріч, окрім поліцейських, "захищатимуть" права учасників й учасниць акції й представники та представниці європейських посольств та місії ОБСЄ, участь яких вже проанонсовано на сторінці "Веселкового Флешмобу".
Гасло цьогорічної акції - "Сто метрів гордості" – саме таку дистанцію організатори флешмобу разом із учасниками, учасницями та партнерами планують символічно пройти перед будівлею Запорізької обласної ради з одного боку майдану Героїв до іншого.
Орієнтовну тривалість усього заходу обіцяють у 30 хвилин.
 
Під час акції, окрім самої ходи, також планують надати "відкритий мікрофон" для всіх тих, які бажають висловитись на підтримку акції та на захист прав і свобод геїв, лезбійок, трансексуалів й інших представників та представниць КВІР-спільноти в Запоріжжі й Україні.
"Демонстрантів" очікують й з інших міст нашої країни, - для них організатори пропонують покриття транспортних витрат в обидва боки.
 
У 2018 році в "Веселковому флешмобі", який проводили перед Запорізькою міською радою, взяли участь понад 30 осіб: це були як представники ЛГБТ-спільноти, так і городяни, які поділяють ідеї рівності та недискримінації.
Тоді учасники й учасниці склали з великих літер на аркушах напис "Ми видимі", "аби показати, що ЛГБТ-люди - такі ж члени українського суспільства, як й інші". Окрім того, вони також випустили до неба різнокольорові кульки із побажаннями.
 
Як не дивно, але паралельно з підготовкою до проведення цьогорічної акції, "нормальні мужики" та церковні діячі теж почали готуватись до протидії організації "гей-парада в Запоріжжі". Але, за словами психологів і маркетологів, у "боротьбі за нормальні родини та цивілізовані принципи" противники таких акцій, навпаки, всебічно рекламують ці самі акції та через негатив викликають не тільки у молоді, але й в дорослих, підсвідоме та свідоме бажання "спробувати заборонений плід"... дехто, навіть, потім "втягується" та "змінює" свою сексуальну орієнтацію, проти чого так яро та наполегливо виступають "борці за нормальність".
 
За словами поліцейських та представниць ряду запорізьких правозахисних організацій, вони сподіваються, що наше суспільство має трохи подорослішати та відмовитись від використання грубої сили й інших негативних соціальних проявів по ставленню та відношенню до тих, чиї погляди не поділяєш чи, навіть, ненавидиш.
 
Корреспондент - Максим Коцур
 
Поделиться с друзьями

 
Почитать другие новости
To Top