Мы в соцсетях
        

Саакашвілі "злив" свою партію на користь Зеленського — мріє про крісло Прем'єра?

Головна || Суспільство


Ряд політичних оглядачів кажуть про можливі "великі" та "серйозні" домовленості поміж Саакашвілі та Зеленським
саакашвили и зеленский
19 липня, в останній день можливої політичної агітації на цих парламентських виборах, Михайло Саакашвілі офіційно "злив" свою партію.
Аргументуючи безліччю перепон і "палок в колесах" потенційно низький процент проходження його політичної сили за списками, він у форматі відеозвернення в Фейсбук закликав українців підтримати 21 липня 2019 року, виключно, його мажоритарників, а за партію проголосувати за "Слугу Народу"...
 
— У мене вже з'явилися і є свої питання, але думаю, що президенту Зеленському потрібно дати шанс формувати більшість без поступок старим політикам. Тому кожен відсоток зараз важливий. І я б не хотів, щоб через наші відсотки, які все ж можуть не дозволити нам пройти в Раду, «Слуга народу» не добрала кілька відсотків до можливості незалежно формувати уряд. Тому після бурхливих дискусій я підтримав таке рішення: ми просимо прихильників підтримати наших мажоритарників, а за списками, з огляду на ситуацію, що склалася — віддати голоси за «Слугу народу» — написав й озвучив Саакашвілі.
 
Користувачі соцмереж Ютуб і Фейсбук відреагували по-різному — перші поділились думками, що Міхаель "вже давно нічого не вартий", "є політичним імпотентом" і "просто в черговий раз вирішив про себе нагадати, аби вкрасти голоси у Порошенка, якого раніше усюди піарив"...
Були й такі, а їх переважна більшість з числа коментаторів, які захоплювались колишнім президентом Грузії як "великим політиком і господарником", "розумною людиною" та, ледь, не "пророком"... Але ніхто з них не написав нічого позитивного про такий "прогиб" в бік сьогоднішнього президента України.
Відгукнулися на такий крок Саакашвілі й українські політичні оглядачі.
 
— Думаю, тут все значно глибше, аніж "проста соціологія" — висловлюється політолог Ганна Пристачко, — просто так "злити" партійний список, майже 5 мільйонів гривень застави за участь у виборах та безліч грошей "списочників" на рекламу, полгірафію та "засівання" паралельно з "мажоритарниками" своїх округів.
Це мені дуже нагадує нещодавню ситуацію з президентськими виборами, коли Садовий зняв свою кандидатуру на користь Гриценка й заявив про наміри очолити нове керівництво України. Можливо, і тут теж є місце якоїсь особистої вигоди Саакашвілі й/або прямі домовленості з з сьогоднішнім Гарантом.
 
— Подивіться, наскільки останнім часом колишній грузинський президент нахвалює нашого сьогоднішнього — ділиться політичний оглядач Вадим Лютовенко, — можу "закинути" ідею, що це не просто "вдячність" за повернуте українське громадянство та відмову у видачі грузинським силовим структурам Саакашвілі... Думаю, Михаель або мітить на місце Прем'єра України чи, мінімум, знову на місце губернатора, або ж, просто отримав в декілька разів більше грошей, аніж заплатив за участь у виборчому процесі.
 
При цьому сам Саакашвілі заявив, що не претендує на жодні посади, але не зауважив, чи погодиться на якісь владні пропозиції, якщо такі поступлять.
 
Є й такі оглядачі, які кажуть — є дуже велика вірогідність того, що Саакашвілі, як досвідчений політичний діяч та стратег, дійсно провів зі своєю командою дослідження соціальних виборчих переконань й дійсно вирішив "знятися" з виборів...
 
У свою чергу, політична сила "Слуга Народу" [поки-що] ніяк не прокоментувала таке рішення Саакашвілі. При цьому, ще з самого початку цього виборчого процесу в команді Зеленського заявляли, що екс-президент Грузії не зможе стати членом президентської партії й, юридично, взагалі не має права балотуватись через відсутність повних 5 років проживання на території України, як того вимагає Закон про вибори...
 
Відео самого "звернення" Саакашвілі до українського народу.

 
Корреспондент - Валерія Котенко
 
Поделиться с друзьями

 
Почитать другие новости
To Top